PDS1-S24-S24-M-TR
Manufacturer:
Same Sky
Mfr.Part #:
PDS1-S24-S24-M-TR
Datasheet:
Description:
Board Mount Modules SMD-8 Module, 5 Leads SMD/SMT Current - Output 1:42 mA Voltage - Output 1:24 V 81 %
ParameterValue
Length12.7 mm
Width8.128 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Height7.366 mm
PackagingReel
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Weight1.799996 g
FeaturesSCP
Min Input Voltage21.6 V
Output Voltage24 V
Max Power Dissipation1 W
Max Output Current42 mA
Max Input Voltage26.4 V
Number of Outputs1
Isolation Voltage1.5 kV
Output Power1 W
Current - Output 142 mA
Efficiency81 %
Voltage - Output 124 V